تهران، قلهک، خیابان دولت 09126845852

شارژ کپسول متان

گاز طبیعی که در منازل وجود دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد، مخلوطی از هیدروکربن‌های زنجیری سیرشده است که 95% از آن گاز متان است. متان گازی است در آب نامحلول می باشد. در اثر ترکیب با گاز اکسیژن تولید گاز دی‌اکسید کربن و بخارآب و حرارت می‌کند. متان ساده ‌ترین آلکان است. متان ماده اصلی گاز طبیعی استواز تجزیه مواد گیاهی در نواحی مردابی تشکیل می ‌شود. این گاز به خاطر توانایی جذب گرما به مقدار فراوان اثر گلخانه ‌ای بیشتری نسبت به کربن دی‌اکسید دارد. امّا به این خاطر که مقدار آن در هواکره کمتر از کربن دی‌اکسید است، کربن دی‌اکسید را عامل اصلی اثر گلخانه‌ای می‌دانیم. یکی از تلاش‌هایی که پیرامون کنترل گرم شدن زمین می‌شود، تلاش برای تبدیل متان حاصل از فاضلاب‌ها یا مرداب‌ها به گاز کربن دی‌اکسید است. گاز متان سبب آماس و باد کردن و یا ترکیدن اجساد مرده می‌شود.

جهت تهیه متان نیاز به باقیمانده نباتی یا حیوانی و یا نیاز به زغال‌سنگ می‌باشد. متان فرآورده پایانی تجربه غیر هوازی گیاهان می‌باشد (شکستن مولکول‌های بسیار پیچیده). متان همان گاز قابل‌احتراق و منفجر شونده در معادن زغال‌سنگ است. اگر بخواهیم متان بسیار خالص داشته باشیم می ‌توان آن را به‌ وسیله تقطیر جزء به‌ جزء از سایر اجزاء تشکیل ‌دهنده جدا کرده، همان ‌طور که می‌دانید تقطیر جزء به ‌جزء بر اساس اختلاف نقطه ‌جوش صورت می‌گیرد.

متان به‌ صورت آزمایشگاهی در کپسول‌ های ۵۰ لیتری با گرید 2.5 (99.5)، ۳٫۵ (۹۹٫۹۵)،۴٫۵ (۹۹٫۹۹۵) و 5.5 (99.9995) موجود می‌باشد که کاربرد آن تزریق در راکتورها ی آزمایشگاه یاستو در آزمایشگاه‌های تست سوخت اتومبیل به کارمی‌رود؛ وبه‌ صورت صنعتی به‌عنوان سوخت CNG در جایگاه‌ های سوخت به مصرف عموم می‌رسد.

گاز متان بدون رنگ و به شدت آتشزا و تحت فشار می باشد.حتما از گرما و جرقه بدور باشد و سیلندر آن با احتیاط جا به جا گردد.محل نگهداری باید دارای تهویه مناسب باشد.دمای خود اشتعالی متان 539.85 درجه سانتیگراد می باشد.تجزیه متان به تولید مونو اکسید کربن و دی اکسید کربن می انجامد. متان گازی پایدار می باشد.به شدت با مواد اکسید کننده ناسازگار است.تحت فشار به صورت مایع در می آید.


به مشاوره نیاز دارید؟