تهران، قلهک، خیابان دولت 09126845852

شارژ کپسول پروپان

گاز طبیعی ترکیبی از چند گاز اتان، پروپان، بوتان و عمدتاً متان می باشد ولی با این وجود این گاز پروپان C3H8 است که به دلیل وجود 2 برابر انرژی در حجم یکسان نسبت به بقیه گازهای طبیعی، بعد از فرآیند جداسازی به عنوان سوخت استفاده می شود. گاز پروپان C3H8 را هم می توان به صورت مایع (LNG) ، هم به صورت فشرده (CNG) و هم غیر فشرده استفاده کرد. گاز طبیعی به عنوان یک گاز گلخانه ای به محیط زیست آسیب می رساند ولی گاز پروپان C3H8 به تنهایی آسیب رسان و سمی نیست و نمی توان آنرا در گازهای گلخانه ای طبقه بندی کرد و مقایسه تولید گازهای گلخانه ای پروپان در برابر گاز طبیعی، این موضوع را واضح نشان می دهد. گاز پروپان C3H8 در سال 1990 به عنوان سوخت پاک اعلام شد. گاز پروپان C3H8 یکی از سبک ترین و ساده ترین هیدروکربن های موجود می باشد و به همین دلیل می توان از آن به عنوان تمیزترین سوخت در بین سوخت های فسیلی نام برد. از نظر هزینه ای هم استفاده از گاز پروپان C3H8 به عنوان سوخت ارزان تر از بنزین های معمولی می باشد. از مزیت های دیگر گاز پروپان C3H8 حمل و نقل آسان است که به دلیل سبک بودن و کم حجم بودن این گاز است.

فروش کپسول پروپان سایز 11 کیلویی و 50 کیلویی در برندهای پرسی و بوتان انجام می پذیرد. کپسول پروپان قابل شارژ با قیمت مناسب و تحویل فوری می باشد. مجموعه کپسول گاز در زمینه فروش و شارژ تخصصی تمامی گاز ها فعال می باشد که یکی از این گازها درون کپسول پروپان پر میشود و به نام گاز پروپان معروف می باشد. مخازن پروپان معمولا از مخازن فولادی برای ذخیره گازهای معمول LPG، پروپان یا بوتان استفاده می کنند.خانه ها و کسب و کارهای کوچک به طور معمول از هر بطری گاز 45 کیلوگرمی. اندازه بزرگتر بطری های گاز 90 کیلوگرم یا 210 کیلوگرم گاز استفاده می کنند. مخازن پروپان BBQ در اندازه های 9kg و 4kg گاز بطری هستند.کاربران با حجم بالا دارای مخزن بزرگتر مخزن پروپان هستند.

گاز پروپان با علامت اختصاری C3H8 نشان داده می شود و نام های دیگر گاز پروپان دي متيل متان، گاز پترليوم مايع، پروپيل هيدراد گاز است. گاز پروپان C3H8 غیرسمی، بی رنگ و تقریبا بی بو می باشد. از گاز مرکاپتان (شامل اتیل مرکاپتان و متیل مرکاپتان) برای بودار کردن گاز پروپان استفاده می کنند که تشخیص نشتی در زمان مصرف به عنوان سوخت آسانتر شود که در صورت نشتی، گاز پروپان بوی تخم مرغ گندیده می دهد. گاز پروپان C3H8 از دو فرآیند پردازش گاز طبیعی و پالایش نفت خام بدست می آید. گاز پروپان C3H8 از هوا سنگین تر است و در نتیجه مایع آن نیز بسیار سرد می باشد و در 540 درجه سانتی گراد مشتعل می شود.

بیشترین مصرف گاز پروپان C3H8 به عنوان سوخت می باشد که در بین سوخت های رایج دنیا بعد از بنزین و گازوییل قرار دارد. از کاربردهای دیگر آن می توان به گرم کردن خانه، پخت و پز مواد غذایی سردخانه ای، صنایع جوشکاری، استفاده در بالن های هوای گرم، تامین انرژی مزرعه و تجهیزات صنعتی و کشاورزی، کوره های سفال و آجرپزی، خشک کردن غلات، کارخانه های تولید شیشه و ... نام برد.

گاز پروپان C3H8 آتشزا است و به همین دلیل باید مانند سایر گازهای آتشزا نکات ایمنی آنرا رعایت کرد به عنوان مثال از جرقه و گرما به دور نگه داشته شود و محل نگهداری آن باید دارای تهویه مناسب باشد و کپسول های حاوی گاز پروپان C3H8 باید به صورت دوره های منظم (10 سال یکبار) مورد تست و بازرسی قرار بگیرند. همچنین گاز پروپان C3H8 یک گاز سرد است و در صورت تماس با پوست و هر عضو دیگری آسیب یخ زدگی را به دنبال خواهد داشت همچنین استنشاق گاز پروپان C3H8 سبب كاهش كارآيي سيستم اعصاب مركزي ميشود و در غلظت متوسط باعث ايجاد سردرد، تهوع، سرگيجه و گيجي مي شود و در غلظت هاي بالا به دليل كاهش دادن در صد اكسيژن هوا، خفه كننده است.


به مشاوره نیاز دارید؟